ד"ר שי לוינגר פסיכולוג קליני
 בפתח-תקווה


 

 

  
 


 

   דף הבית    טיפול פסיכולוגי- איך זה עובד    תחומי עיסוק בפסיכולוגיה     קליניקה בפתח תקווה     הרצאות והדרכה    טיפול דינאמי
   דימוי עצמי
 
 
 


שי לוינגר פסיכולוג קליני
הדרכה והוראה
052-5416463ההדרכה מהווה חלק משמעותי מההתפתחות המקצועית, בעיקר עבור מטפלים מתחילים.  ההדרכה מאפשרת יכולת לחשוב על הטיפולים ממקומות שמאפשרים הבנה טובה יותר של הקורה במפגש הטיפולי. אני רואה את הגדילה וההחזקה של המטפל כחלק מרכזי בתפקידי כמדריך. ההדרכה מיועדת עבור אנשי טיפול מתחומים שונים: פסיכולוגים (כולל עבודה על כתיבת מקרה טיפולי לבחינת התמחות), פסיכותרפיסטים, עובדים סוציאלים ומטפלים באמצעות אומנויות. 
   הרצאות  אני מלמד במסגרת לימודי התואר השני בטיפול באמצעות אומנויות באוניברסיטת חיפה ובמכללת מבח"ר, וכן במסגרת התוכנית לפסיכותרפיה וייעוץ אקיזסטנציאליסטי במכללת סמינר הקיבוצים. 
הקורסים מתמקדים בתיאוריות הדינמיות ושיטות הטיפול הפסיכולוגי הנגזרות מהן. 


 תיאוריות באישיות - קורס בו יש סקירה והבהרה של הזרמים הפסיכודינמים השונים, והתייחסות למיקוד השונה המאפין כל זרם. ההתייחסות היא כרונולוגית, החל מאבי הפסיכואנליזה, פרויד, אשר שם דגש על הדחפים ושחזורו של העבר, דרך גישות יחסי האובייקט לפי קליין וביון וכותבים מאסכולת הזרם האמצעי שבאנגליה, ויניקוט ופירברן. לבסוף, יש התייחסות לשני זרמים שממשיכים להתפתח גם כיום: פסיכולוגית העצמי מבית מדרשו של היינץ קוהוט והגישה ההתייחסותית העכשווית.

גורמים יוצרי שינוי בטיפול הפסיכולוגיהקורס עוסק בהיבטים השונים  המבהירים את הסיטואציה הטיפולית ואת הגורמים המובילים לצמיחה ושינוי בטיפול הפסיכולוגי.  לב הקורס עוסק ביחסים הנוצרים בין מטפל למטופל ודרכים להבין את המשמעות הטיפולית דרך משקפיים שונות הקשורות בעולמו של המטופל (העברה) ושל המטפל (העברה נגדית).  


פסיכולוגית העצמי - 
 בקורס זה ההתמקדות היא בהמשגות ובגישת הטיפול לפי פסיכולוגית העצמי. תיאוריה זו פותחה בשנות ה-70 של המאה הקודמת וזוכה להתפתחות ולפריחה בארץ מזה מלמעלה מעשור. לצד מושגי מפתח כמו אמפתיה, זעם נרקיסיסטי, הפנמה ממירה והעברות זולתעצמי, יש התייחסות למצבי טיפול קונקרטיים, ולדרך בה מובנת הסיטואציה הטיפולית וההתערבות הטיפולית לאור גישה זו.    ד"ר שי לוינגר, פסיכולוג קליני
קליניקה בפתח-תקווה